חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:42 זריחה: 6:03 כ"א באדר התשפ"א, 5/3/21
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

מוזיקה שנותנת אמונה
חיים יהודים


מאת: מנחם כהן
מדורים נוספים
שיחת השבוע גליון 1313 - כל המדורים ברצף
שילוב פעילות ארצית ורוחנית
יש חדש
שמחתו של המן וטעותו
שמן זית
זהירות מקרירות
מחיקת עמלק
פורים של וילונות
סיום מלחמת עמלק
מוזיקה שנותנת אמונה
מצוות משלוח מנות

לפני כחודשיים צעד הרב גד ליאור (45) ברחוב אבן-גבירול בתל-אביב, בדרכו לאולפן שבו עמל עם להקתו על אלבומו החדש. סמוך לאולפן עצר אותו בחור תל-אביבי, בעל שיער ארוך ועגילים באוזניו, ושאל: "אחי, מה רוצים מכם במדינה הזאת?". זה היה בעיצומה של הסערה התקשורתית בסוגיית 'הדרת נשים'. הרב ליאור השיב לו: "יש הרבה אנשים טובים, כמוני וכמוך, שלא מחפשים מריבות. אנחנו הרוב, ואנחנו גם ננצח בעזרת השם".

השיחה הקצרה הזאת הייתה הכנה מתאימה לשיר שהקליט באולפן. שם השיר: 'אופק חדש', וזה גם שמו של האלבום החדש. השיר כאילו נכתב בעבור שיח-החירשים שהתפתח בציבוריות הישראלית. הרב ליאור: "השיר אומר: עלינו להפסיק להסתכל אחורה, יש לראות אופק חדש, לראות את החיובי ולהתפלל שנראה עתיד טוב יותר, עד שנחזה בגילוי משיח".

האמת בבית

גד גדל בבית מסורתי בקריית-חיים. "היה בבית קידוש בשבת, אבל לא מעבר לזה", הוא מספר. בצעירותו הרגיש שנשמתו מסרבת להמשיך בשגרת-החיים. "קשה לבלבל את הנשמה. היא מחפשת אמת. בהתחלה החיפוש תורגם לכיוונים מיסטיים כאלה ואחרים, אבל הכיוון היה רוחני".

לקראת סיום שירותו הצבאי נתקל בספר התנ"ך והחל לקרוא בו. "היה מביך לקלוט שבסופו של דבר האמת טמונה ביהדות. רבים מחפשים רוחניות בכל מיני מקומות ולא קולטים שהאמת נמצאת כאן, בבית, בדת שלנו", אומר הרב ליאור. בתום שירותו הצבאי ארז את מיטלטליו ונסע לצפת, לישיבה של חסידי ברסלב.

ביקור 'חולים'

בעוד ההורים תומכים בו, דווקא החברים התקשו לקבל את ה'משבר' של חברם. "היו לי עשרה חברים טובים שסירבו לעכל את הבשורה. אחד מהם שאל אותי אם השתגעתי, ועניתי שהוא מוזמן לקיים את מצוות 'ביקור חולים'", מחייך הרב ליאור, ומוסיף: "שמונה מהחברים האלה חזרו בתשובה ונעשו שומרי מצוות המקפידים על קלה כחמורה".

ארבע שנים רצופות שקד על לימוד התורה ועיניו לא משו מהספרים. הוא התחתן ובהמשך מונה לרב בישיבה לחוזרים בתשובה. לאחר מכן הקים ישיבה לחוזרים בתשובה. ואז עשה שינוי כיוון והחל לעסוק במוזיקה, לצד מסירת שיעורים ברחבי הארץ.

מגוון צבעים

השבוע הוא חוגג את השקת התקליט הרביעי שלו, 'אופק חדש'. התקליט פונה אל בעלי-תשובה. "המוזיקה החסידית המקורית אינה מספקת תחליף למתקרב המתחיל", הוא מסביר. הוא יוצר מעין 'שירי מעבר'. התגובות מעודדות. "בעלת-תשובה אחת השמיעה את אחד האלבומים שלי לבעלה שלא רצה ללכת בעקבותיה. הוא התרגש כל-כך עד שהחליט לשמור שבת. בלתי-יתואר כמה אפשר להשפיע באמצעות שירה", הוא אומר.

על עטיפת האלבום מצולמות פתילות ציצית במגוון צבעים. "המסר הוא שיש גוונים רבים בתוכנו, וכולם ראויים לקבל את פני המשיח. הגיע הזמן שנקבל את השונה והאחר, בלי התנשאות, בשמחה ובחיוך רחב", אומר הרב ליאור.


צבעים רבים, עם אחד. הרב גד ליאור


 

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)