חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:35 זריחה: 5:59 י"ג באב התש"פ, 3/8/20
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

מרומניה ועד אותיות הקודש
חיים יהודים

נושאים נוספים
שיחת השבוע גליון 1239 - כל המדורים ברצף
למה העולם אינו משתכנע
חדש על המדף
שיא האור בשיא החושך
בריאת האדם
ראה שתיים
אינו נוסע בשבת
חיבור ההפכים
הקב"ה מאיר
מרומניה ועד אותיות הקודש
שניים מקרא ואחד תרגום

אותיות האלף-בית מרתקות אותו. הוא מוצא בהן מעמקים מופלאים. "על-ידי האותיות ברא הקב"ה את העולם כולו", אומר ר' אדם-דוד שרון בהתפעמות. "האותיות הן למעשה הצופן של הבריאה כולה, וככל שמעמיקים בהן מגלים עולמות חדשים". ההתעניינות באותיות הביאה אותו להיות סופר סת"ם, אבל הוא ממהר להדגיש: "לא דיי לצייר אות; צריך להבין את משמעותה".

דרך ארוכה מאוד עשה עד שהגיע אל העיסוק באותיות הקודש. הוא נולד ברומניה, למד בבית-ספר ממשלתי ולא ידע דבר על יהדותו. "ידעתי במעורפל שאני יהודי ולא יותר", הוא אומר. "בבית לא קיימנו שום מצווה או מנהג יהודי. כשהייתי בן שלוש-עשרה החליטה המשפחה להגר לארה"ב, אבל אבי רצה שנעבור דרך ארץ-ישראל, ושלא כמתוכנן – נשארנו כאן".

לא מה שמתחשק

הנער גדל, והתגייס ליחידת הצוללנים. במלחמת ששת הימים נפצע ועמוד השדרה שלו נפגע. הוא אושפז והחל בתהליך שיקום מורכב. היום הוא אומר שכאן הונח היסוד לקבלת עול תורה ומצוות. "בפעם הראשונה התחלתי להבין שאיני יכול לחיות את חיי על-פי מה שמתחשק לי באותו רגע. כדי להחלים הייתי חייב להקפיד על תזונה מתאימה ועל אורח-חיים קפדני. כאן התחיל להיפתח פתח בנפשי", הוא מסביר.

עם ההחלמה מהפציעה התחיל אצלו תהליך של חיפוש עצמי. הוא עבר דרך ארוכה והתנסויות מגוּונות ואף מוזרות. מקורסים ביוגה ועד פנלים באסטרולוגיה. ניסה טקסי מדיטציה ולמד תורות מוזרות. עשר שנים נדד ממקום למקום, מחפש את המשמעות לחייו, ולא העלה על דעתו שכדאי לבדוק מה היהדות יכולה להציע.

המקום שחיפשתי

בהיותו בן שלושים נקלע לשיעור תורה. "בפעם הראשונה בחיי הרגשתי שהגעתי אל המקום שחיפשתי זה עשר שנים. זו הייתה הרגשה מדהימה. ידעתי שזה מה שחיפשתי כל השנים האלה", הוא מתאר את תחושותיו באותו שיעור. הוא החל להשתתף בקביעות בשיעורי התורה ואט-אט התקרב לשמירת תורה ומצוות.

הוא הוקסם מהעובדה שבתורה אפשר למצוא הכול. "היו דברים שגיליתי במהלך המסע הרוחני שעברתי, והתלהבתי מהם מאוד. ופתאום אני מגלה שכל הדברים האלה כבר קיימים בתורה. הכול כבר נכתב לפני אלפי שנים", הוא אומר. "בגלגולים הקודמים ראיתי שהמרצים לא בהכרח יישמו את מה שהטיפו לו. כאן גיליתי שכל המשתתפים חיים את מה שלומדים, ממש נושמים את הדברים. פתאום קלטתי את משמעות המושג תורת-חיים".

סוד האותיות

לימוד התורה שינה את חייו. "במרוצת השנים התחלתי להתעניין בהבנת סוד האותיות. האות א קיבלה פתאום משמעות עמוקה כל-כך. אני אדם יסודי ורציתי להבין מה עומד מאחורי האותיות", הוא מספר. מכאן הייתה הדרך קצרה ללימוד מקצוע כתיבת סת"ם.

בעת האחרונה המציא פטנט שמקל על סופרי סת"ם: שולחן הגהה מיוחד לספרי-תורה. בצידי השולחן מיקם תושבות מיוחדות המסייעות לגלול את הספר בנוחות. כואב לו שאין מטפלים כראוי בספרי-תורה פסולים. "יש ספרי-תורה רבים שאפשר לתקן במאמץ לא-גדול. הגיעו אליי ספרי-תורה שהיו מוּנחים שנים בארון-הקודש ובסך-הכול היו בהם תיקונים מעטים", הוא אומר.

שרון והשולחן שהמציא. "להבין את משמעות האותיות"


   

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)