חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:05 זריחה: 6:41 ח' בשבט התשפ"א, 21/1/21
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

מצוות
מן המעיין


מאת: הרב אליעזר ברוד
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1165 - כל המדורים ברצף
מרכיבי העוצמה האמיתיים
יש חדש
עיקר התשובה ושלמותה
מצוות
לחיות כיהודי
תנאי ההיתר
ביטול סיבת הגלות
אמת ולא גאווה
אמת מארץ תצמח
כוחו של הרגל

וחי בהם

"ושמרתם את חוקותיי ואת משפטיי, אשר יעשה אותם האדם וחי בהם" (ויקרא יח,ד). את המצוות יש לקיים בבחינת "וחי בהם", מתוך חיוּת ולהט, לא מתוך הרגל כמצוות אנשים מלומדה.

(רבי מנחם-מנדל מקוצק) 

הגוף נמשך

המצוות נקראות 'איברי המלך'. כאשר אדם מושך את חברו באיבר אחד, החבר כולו נמשך אליו. אף בנמשל, על-ידי קיום המצוות אנו מושכים כביכול את הקב"ה אלינו.

(תורה אור)

תקנות החכמים

יש לשמור ולקיים לא רק את התורה שבכתב, אלא גם את החוקים ואת המשפטים "אשר יעשה אותם האדם" – אשר חכמי הדור תיקנו אותם; גם אותם יש לקיים כפי הוראת החכמים.

(מגנזנו העתיק)

מבטיחה קיום

אם בני-ישראל יתנהגו על-פי חוקי התורה ומשפטיה, יוכלו לחיות ולהתקיים. שמירת התורה והמצוות מבטיחה את קיום בני-ישראל בכל הזמנים ובכל התנאים.

(מטה אהרן)

ציווי מאחד

'מצווה' מלשון צוותא וחיבור. אדם פשוט אין לו שום ערך כלפי מלך רם ונישא, אך כאשר המלך מצווה עליו לעשות דבר-מה, הציווי מאחד ומחבר אותו עם המלך.

(ספר המאמרים קונטרסים)

מצוות בנעורים

"וחי בהם" (ויקרא יח,ד). יש לקיים את המצוות כשהאדם מלא חיים ומרץ, בנעוריו. לא כאותם שמתחילים לקיים מצוות לעת זקנתם, כאשר יצר הרע כבר נחלש.

(מאוצרנו הישן)

אור מיוחד

כל מצווה היא כלי לאור האלוקי המאיר ושופע בעולם על-ידה. הכלים האלה מחולקים לכללים ולפרטים רבים, הן בתורה הן במצוות. מה שמאיר על-ידי לימוד מקרא, אינו דומה לאור המאיר על-ידי לימוד המשנה. כמו-כן במצוות, כל מצווה היא כלי להשפעה אלוקית אחרת.

(לקוטי תורה)

של מי אנחנו

אדמו"ר הזקן בעל התניא יצא פעם אחת מחדרו ושמע את זוגתו אומרת לחברתה: "שלי (=בעלי) אומר…". אמר הרבי: "בגלל מצווה אחת אני שלך, על-ידי כמה מצוות אנו של הקב"ה?!" – ונפל על הארץ שרוי בדבקות.

(היום יום כ"ג בשבט)


   

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)