חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 17:59 זריחה: 5:33 ג' בניסן התש"פ, 28/3/20
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

ביאת המשיח
מן המעיין

אופני הגאולה

"דרך כוכב מיעקב וקם שבט בישראל" (במדבר כד,יז). בנבואה זו מדובר על המלך המשיח. הפסוק רומז שאם יזכו ישראל, ייגאלו בדרך נס, ככוכב היוצא באמצע השמים; ואם לא יזכו – תבוא הגאולה בבחינת "וקם שבט מישראל", כדרך הקמים בעולם בדרך הטבע, שיבוא המשיח "עני ורוכב על חמור", ויקום וימלוך.

 (אור החיים)

עצה ומזימה

"לכה איעצך אשר יעשה העם הזה לעמך באחרית הימים" (במדבר כד,יד). "באחרית הימים" בימים האחרונים לפני ביאת הגואל, ירצו ויתאמצו לעשות את "העם הזה" את עם-שראל "לעמך" שידמה חלילה בדתו ובמידותיו לאומות-העולם.

(רבי בונם מפשיסחה)

האמונה תתעלה

בימות המשיח יהיה אפשר להבין ולהשיג דברים שהיום צריכים עליהם אמונה. בימים ההם האמונה תהיה על דברים נעלים הרבה יותר, שהיום אין לנו מושג בהם אפילו בדרך אמונה.

(הרבי מליובאוויטש)

אלוקות בפשיטות

לעתיד לבוא ידעו וירגישו אלוקות בפשיטות ובטבעיות, ואילו הרגשת העולם הזה תהיה בבחינת ריחוק, בדרך טפל. כל אחד ואחד יהיה בדרגת אדם הראשון קודם חטא עץ-הדעת. אז היה אדם הראשון דבוק באלוקות ולא הרגיש בישותו של ה'גשם'. הוא אכל ושתה ועשה את כל צורכי הגוף, אך לא הרגיש בהם תאווה גשמית. כך ירגישו הכול בימות המשיח.

(ספר המאמרים קונטרסים)

הכן עצמך

העת הזאת היא מועד הגאולה על-ידי משיח-צדקנו. הייסורים הבאים עלינו חבלי משיח הם. "אין ישראל נגאלין אלא בתשובה". הכן את עצמך ואת בני-ביתך לקבל את פני משיח-צדקנו הבא בקרוב ממש.

(היום היום)

אורות בכלים

בביאת המשיח יתגלו האורות הנעלים של 'עולם התוהו', שהם למעלה ממדידה והגבלה. אורות אלו יימשכו ב'כלים דתיקון', הפך 'שבירת הכלים' של 'עולם התוהו'.

(לקוטי שיחות)

ולא נבוש

בביאת המשיח תהיה בושה גדולה מאוד מהעדר העבודה עכשיו. גם אז תהיה עבודה, אך לא תשובה שעניינה תיקון העבר.

(ספר השיחות תש"ב)


 
 
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)